Słowacki Spisz – Prawdziwy raj na ziemi

Drevenik

Spiska Kapituła to świetny punkt wyjścia do dłuższego spacer podczas którego będziemy mogli napawać się nie tylko pięknem natury, ale także wspaniałymi widokami z katedrą na pierwszym planie i zamkiem w tle. Jako uzupełnienie tej trasy warto rozważyć najwyższe skały trawertynowe na Słowacji – Drevenik (609 m n.p.m.). Dzięki dobremu oznakowaniu i zaledwie dwukilometrowemu dystansowi od zamku Spiskiego, bardzo łatwo tam trafić.

Tutejsze widoki na szlaku mogą zapierać dech w piersi, bo z pewnością napotkamy radosne krówki czy szalone cytrynki, wszakże to, co zastaniemy na miejscu jest naprawdę zachwycające. Głównie dlatego, że obszar Drevenik wygląda jakby człowiek nigdy tu nie dotarł. Jego dziki klimat przyprawia o gęsią skórkę, jednak mimo to, warto przycupnąć na kamieniu i napawać się nim. Oby nie za długo, bo mieszkańcy lasu, czyli wszędobylskie komary nie będą czekały aż zachwyt przeminie. Kiedy już więc skończymy, mamy dwa wyjścia: wrócić tą samą drogą albo udać się do leżącej u podnóża skał Żehry.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!