Słowacki Spisz – Prawdziwy raj na ziemi

Słowacki Spisz ma w sobie coś z raju. Ale nie jest to turkusowa toń wody, ani bezkresne połacie aksamitnego piasku. To raczej soczysta zieleń lasów i łąk, wymieszana ze złocistymi łanami zbóż u podnóży potężnych gór, pomiędzy którymi rozsiano urokliwe miasteczka. Choć łączy je wiele, każde z nich ma swój wyjątkowy charakter. Wspólnym ich mianownikiem jest również, albo przede wszystkim, gotycka architektura, której tak chętnie poszukujemy podczas naszych podróży.

Czyż nie byłoby wspaniale móc odpocząć w atmosferze sielanki, gdzie ludzkie mrowie niemal w całości znika ze wszystkich planów pejzażu? Czyż nie byłoby cudownie móc spacerować wśród chabrów i maków po bezdrożach na których czas zdaje się nie istnieć? I w końcu, czyż nie byłoby  idealnie móc na chwilę wyłączyć telefon i przeżyć coś tylko dla siebie? Jeśli opowiedzieliście na te pytania twierdząco, Słowacki Spisz z pewnością przypadnie Wam do gustu!

10 miast blisko polskiej granicy. Idealne na krótki wypad
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!