Słowacki Spisz – Prawdziwy raj na ziemi

Słowacki Spisz tak jakby praktycznie

Historyczny Słowacki Spisz, jak mogliście się przekonać, to istna sielanka. Region oferuje niezliczoną ilość zabytków, zarówno strefy sacrum, jak i profanum. Ponadto też zachwyca wspaniałymi widokami i niemal dziką naturą. O jego atrakcyjności świadczyć może bliskość z naszą południową granicą, a jeśli to do Was nie przemawia, to z pewnością tutejsze ceny to zrobią. Nie można nie wspomnieć o tym, że są one zbliżone do cen w Polsce, bo to dość istotny czynnik podczas wybierania kierunku podróży. Dla zobrazowania tego dodam, że cena obiadu odpowiada tu cenie małego piwa w Paryżu. 

Zamek Sovinec w Czechach

Jeśli więc wybierzecie się na Słowacki Spisz, nie będzie to wyłącznie uczta dla ducha, ale i także ulga dla portfela (tu nadal porównuję Spisz do podróży w którą po powrocie ze Słowacji udałem się do Paryża). Brak ogromnej ilości turystów to kolejny powód dla którego warto się tu wybrać. Nie ma chyba nic lepszego niż napawanie się cudami architektury w spokoju. Tutaj naprawdę można to uczynić. Można usiąść bezwiednie na trawie czy na ławeczce i mieć jakiś obiekt, choćby przez chwilę, tylko i wyłącznie dla siebie. Można odpocząć, naładować baterie i wracać tu, kiedy tylko nadarzy się taka okazja. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie tak właśnie wygląda raj. Prawdziwy raj na ziemi.

Powyżej zostawiam Wam mapę dla łatwiejszego planowania Waszej podróży, a także wyszukiwarkę noclegów poniżej. Co prawda, przy Spiskim Podgrodziu umieściłem już link do noclegowni z której chętnie korzystamy. Jednak gdyby miejscówka z jakichś względów nie była dla Was odpowiednia, zawsze warto mieć pod ręką inne opcje:

Booking.com

Lektura:

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!