Kujawsko-pomorskie: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Polska to niezwykle barwny i różnorodny kraj, który pomimo wielu przeciwności losu poszczycić może się mnogością wspaniałych zabytkowych nieruchomości. Według Najwyższej Izby Kontroli mamy ich ponad 78 tysięcy, choć oczywiście nie wszystkie o równej randze czy stopniu dostępności dla zwiedzających. Niemniej, jak łatwo się domyślić, każdy z regionów stanowi potężną kopalnię zabytków, której eksploracje mogłyby trwać latami. My jednak skupimy się na tych najwspanialszych, których nie można wręcz pominąć podczas planowania podróży po danym regionie. Tym razem zatem na tapet weźmiemy województwo kujawsko-pomorskie.

Warmińsko-mazurskie: 10 miejsc, które pokochacie!

Choć pachnie ono sielanką i piernikiem najchętniej wracam tu przez wzgląd na bogactwo architektury średniowiecza. Nie dość bowiem, że podziwiać można tu piękne przykłady gotyku ceglanego, to jeszcze na jego terenie zachowało się kilka szczególnie wyjątkowych obiektów romańskich. Mam więc nadzieję, że wybrane przeze mnie miejsca przypadną Ci do gustu i zachęcą do dalszego odkrywania. Oto więc moje kujawsko-pomorskie i 10 miejsc, które warto zobaczyć!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!