Owernia-Rodan-Alpy: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Zamek Val

Najlepszą wizytówką tego regionu są miejsca niczym z bajki, a jednym z nich jest właśnie zamek Val (fr. Château de Val). Jego (nie)fortunne położenie sprawiło, że w 1946 roku miał skończyć pod wodą. Budowa rezerwuaru w Bort-les-Orgues ostatecznie jednak odmieniła jego los, nadając mu nieczęstych walorów krajobrazowych. Dziś, wyłaniająca się ze skały na krawędziach zbiornika wodnego bryła, wygląda niezwykle dostojnie. Wręcz bajkowo, co jeszcze bardziej podkreślają pełne uroku „pieprzniczki”. 

Zamek Val – Skazany poprzez zalanie

Pomimo licznych przeciwności losu zamek Val zachował swą średniowieczną postać, łącznie z imponującą więźbą dachową z XV wieku. Do naszych czasów nie przetrwało natomiast wyposażenie, rozkradzione do cna tuż przed zalaniem. Niemniej to wszystko zdaje się być kwestią drugorzędną, bo na brak zainteresowania z pewnością jego włodarze nie narzekają. Zagląda tu spora rzesza zamkoholików, ale także i wczasowiczów, którzy chętnie wypoczywają na plaży u podnóży twierdzy. Ewidentnie to również świetne miejsce na uprawianie sportów wodnych i klasyczną łazęgę.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!