Owernia-Rodan-Alpy: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Owernia-Rodan-Alpy: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Oczywiście region Owernia-Rodan-Alpy skrywa jeszcze całą gamę wspaniałości, jak choćby miasto Vienne, będące niejako miniaturką Lyonu czy Saint-Flour, przywodzące na myśl Le Puy-en-Velay. O romańskich świątyniach nie wspomnę, bo niemal na każdym kroku towarzyszy nam albo kościół albo malowniczo położona kapliczka. Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć! Położenie niektórych zresztą czasami zdaje się zaprzeczać prawom grawitacji.

Powyższa lista nie jest zbiorem przypadkowych miejsc, a wyłącznie takich, które sam odwiedziłem i wybrałem z całej masy innych, zobaczonych podczas moich rozlicznych podróży do Francji. Polecam Ci je zatem z ręką na sercu i gwarantuję, że jeśli tak jak ja, uwielbiasz średniowieczne zabytki, na pewno Ci się tu spodoba. Zwłaszcza, że dookoła pełno jest wygasłych wulkanów i owiec! Wobec takiego pejzażu ciężko jest przejść obojętnie. 

Lektura:

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!