Owernia-Rodan-Alpy: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Annecy

Miłośnicy zapierających dech w piersi widoków zachwyceni będą atmosferą miasteczka Annecy, leżącego niedaleko granicy ze Szwajcarią. Największym jego atutem są górujące nad nim Alpy Francuskie, będące pięknym tłem dla krystalicznego jeziora Annecy (fr. Lac d’Annecy). To drugie z największych jezior w kraju i jedno z najczystszych na świecie! Już samo to bogactwo naturalne jak magnes przyciąga tysiące amatorów sportów wodnych oraz górskich wędrowców. 

10 najpiękniejszych miejsc we Francji

Jakby tego było jednak mało, miasteczko podporządkowane jest oplatającej go sieci kanałów. Zawieszone nad nimi XVI-wieczne kamieniczki tworzą kolejny z bajkowych widoków, zwłaszcza przy pałacyku na wyspie (fr. Palais de l’Isle). Nie brakuje tu również gotyckiej warowni czy urokliwych kościołów, łącznie z imponującą Bazyliką Nawiedzenia z XX wieku. Annecy to idealny kompromis pomiędzy aktywnym wypoczynkiem i zwiedzaniem. Tutaj nie można się nudzić!

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!