Owernia-Rodan-Alpy: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Lyon

Status stolicy regionu podpowiada, że po Lyonie można spodziewać się naprawdę wiele. Poza tym, że tworzy on trzecią, co do wielkości aglomerację miejską we Francji, oznacza się naprawdę bogatą historią. Wyrazem tego jest, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Vieux Lyon usłany dziełami architektury i sztuki, od antyku aż po nowoczesność. Do najznamienitszych z nich zaliczyć trzeba: ruiny Amfiteatru Trzech Galów (fr. Amphithéâtre des Trois Gaules); średniowieczne świątynie: katedrę św. Jana Chrzciciela (fr. Cathédrale Saint-Jean-Baptiste)(XII-XV w.), bazylikę św. Marcina z Ainay (fr. Basilique Saint-Martin d’Ainay)(XI w.), Kościół św. Nicecjusza z Lyonu (fr. Église Saint-Nizier de Lyon)(XIV-XV w.) i, oczywiście, górującą nad miastem, XIX-wieczną Basilique Notre-Dame de Fourvière.

Samochodem na południe Francji – Podróż w czasach zarazy

Nie samą architekturą jednak żyje człowiek. Ogrom restauracji pozwoli Ci na niekończącą się podróż kulinarną, a rozliczne muzea, w tym odjazdowe Musée des Confluences, będą prawdziwą ucztą dla ducha. Położenie jednocześnie nad Rodanem i Saoną zaś pozwoli na długie chwile relaksu w bardzo przyjemnej scenerii. W ogólnym rozrachunku wszystko to sprawia, że choć miasto jest wielkie, będzie idealne zarówno na krótką wizytę, jak i na dłuższy urlop. Z naciskiem na to drugie! 

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!