Normandia: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Beuvron-en-Auge

Beuvron-en-Auge to„wzorcowa” normańska wioseczka, której bajkowy klimat tworzą starannie odrestaurowane domki z muru pruskiego. Większość jego historycznej tkanki datowana jest na wiek XVII i XVIII, ale pośród nich natrafić można również na wcześniejsze budowle, np. Vieux Manoir z XVI wieku. W swej historii miejsce to cieszyło się przychylnością jednego z najstarszych rodów książęcych Normandii – d’Harcourt. W świecie zaś znane było głównie z handlu zwierzętami. Choć dziś na nowo tętni ono życiem, to jeszcze w latach 70 ubiegłego stulecia wisiało nad nim widmo wyludnienia. 

10 miasteczek we Francji, które pokochacie!

Warto wiedzieć, że Beuvron-en-Auge to istotny punkt na Szlaku Cydru, bo rok rocznie jesienią (w ostatnim tygodniu października) odbywa się tu festiwal tego trunku. A czym jest sam szlak? To około 40-kilometrowa trasa turystyczna skoncentrowana na tradycjach produkcji cydru w tych okolicach. Wzdłuż niej skosztować można specjałów ponad dwudziestu producentów, którzy chętnie otwierają swoje podwoje dla turystów. Bonusem są oczywiście wspaniałe widoki wypełnione przez wioseczki z szachulca, zamki czy dworki. 

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Sprawdź też
Close
Back to top button
error: Zawartość chroniona!