10 zamków we Francji, których mogliście nie znać!

W wiekach X i XI mapa Europy pokryła się gęstą siecią zamków, które początkowo służyć miały obronie danego terytorium przed najeźdźcą. Z czasem jednak przeistoczyły się one w symbol potęgi panów feudalnych, kontrolujących z nich okoliczne ziemie oraz życie lokalnych społeczności. Tym razem więc wybierzemy się w podróż po kilku mniej znanych fortecach, które po dziś dzień przypominają nam o tych legendarnych czasach. Będzie to właściwie lista zaledwie 10 zamków we Francji, spośród grubo ponad 40 tysięcy istniejących budowli tego typu (z różnych okresów). Warto wszak zaznaczyć, że upływ czasu i wpływ kolejnych epok odcisnęły na nich swoje piętno, więc nie są one w pełni średniowieczne. Oczywiście w niczym im to nie ujmuje, bo to zjawisko całkiem naturalne, acz wydaje się konieczne, aby o tym wspomnieć. Ale bez zbędnego przedłużania: 

Oto 10 zamków we Francji, których mogliście nie znać! 

Co prawda, to nie zamek, ale jawi się jako prawdziwa forteca, którą zdecydowanie warto zobaczyć. Przynajmniej raz w życiu:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!