Normandia: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Normandia: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Normandia to jeden z moich ulubionych regionów we Francji. Głównie przez wzgląd na wspaniały gotyk i szachulec, ale także i wyborny cydr oraz sery. Być może pogoda nie zawsze jest tu idealna, ale dla takich wspaniałości czasami warto się poświęcić. Chciałem, aby ta lista była w miarę różnorodna, ale prawda jest taka, że najchętniej powciskałbym tu chyba same kościoły, bo cudeńka architektury sakralnej Normandii są po prostu z najwyższej półki. 

Samochodem na północ Francji

Tak więc już tylko jako ciekawostkę wspomnę o wspaniałych katedrach w Évreux czy Lisieux, opactwach Fécamp i Lessay oraz twierdzach w Falaise czy Les Andelys… Właściwie tak na dobre w każdej wiosce jest tu coś, co zasługuje na chwilę uwagi. Warto więc też, podczas podróży po Normandii, zaplanować sobie trochę czasu na odkrywanie. Bo to zaledwie 10 miejsc, które warto zobaczyć, ale wierz mi – jest ich tu cała masa! Mam więc nadzieję, że ta skromna lista pomoże Ci w planowaniu podróży do Francji i zachęci Cię do dalszych eksploracji. 

Lektura wykorzystana we wpisie „Normandia: 10 miejsc, które warto zobaczyć!”:

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!