10 najpiękniejszych zamków w Europie rodem ze średniowiecza

Zamek Chillon

Zamek Chillon (fr. Château de Chillon) na przestrzeni wieków uległ stosunkowo niewielkim zmianom. Dzięki temu też jego bryła wciąż przypomina nam o czasach świetności panujących tu hrabiów i książąt Sabaudii. Od 1536 roku stał się on siedzibą bailiwa Vevey, który wprowadził tu kilka nieznacznych modyfikacji. Największe dotyczyły murów obronnych, przeprutych tak, aby naszpikować je armatami. Wkrótce po tym jednak urząd bailiwa przeniesiono do Vevey i jeszcze w I poł. XVIIII wieku Chillon stał się po prostu dobrze strzeżonym magazynem.

Zamek Chillon – Strażnik Alp

Położony u stóp Alp, nad Jeziorem Genewskim zamek w XIX wieku stał się miejscem pielgrzymek, szukających inspiracji artystów. Jednym z nich był angielski poeta George Byron, który poświęcił mu jeden ze swoich poematów, zatytułowany „Więzień Czyllonu”. W II poł. XIX wieku rozpoczęto tu szeroko zakrojone badania archeologiczne oraz prace konserwatorskie dzięki którym zamek Chillon odzyskał dawny blask. Dziś zaś to jeden z najchętniej odwiedzanych zabytków w Szwajcarii.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!