Warmińsko-mazurskie: 10 miejsc, które pokochacie!

Frombork

Położony nad Zalewem Wiślanym Frombork to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie. Zasługą tego wszak jest nie tylko samo położenie, ale przede wszystkim klejnot architektoniczny pod postacią XIV-wiecznego kompleksu katedralnego. Jego najważniejszą częścią jest archikatedra Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja Apostoła, skrywająca grób wybitnego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika. W tej jakże sielskiej scenerii dokończył on dzieło swego życia: „O obrotach sfer niebieskich”

Frombork – W imię Kopernika

Słusznie też więc miasto kojarzyć nam się może z jego osobą, bo wszystko wokół zdaje się nosić jego imię. Od Wieży, przez Muzeum aż po Kanał. Nie bez powodu więc odwiedzić możemy tu Planetarium czy zobaczyć zmyślne wahadło Foucaulta w Wieży Radziejowskiego. Skąd inąd, to właśnie z niej też rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto, a konkurować z nim może tylko ten z XVI-wiecznej Wieży Wodnej. Świetnym uzupełnieniem wizyty kulturalnej we Fromborku jest też Szpital św. Ducha w którym do dziś przetrwało XV-wieczne malowidło ścienne, przedstawiające Sąd Ostateczny. Spokojne wody zalewu zaś służyć mają amatorom sportów wodnych.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!