Warmińsko-mazurskie: 10 miejsc, które pokochacie!

Lidzbark Warmiński

Lista warmińsko-mazurskie: 10 miejsc, które pokochacie nie byłaby pełna bez historycznej stolicy Warmii, czyli Lidzbarka Warmińskiego. Zapewne gdyby nie II wojna światowa, podczas której miasto doznało ogromnych zniszczeń, byłby on jeszcze piękniejszy. Jednak pomimo charakterystycznej zabudowy dla lat powojennych zachowało się tu kilka nieocenionej wartości zabytków. Na ich czele stoi imponujący XIV-wieczny zamek biskupów warmińskich z efektowną kaplicą zamkową czy wspaniałym Wielkim Refektarzem. Niemal równie interesująco jawi się też przedzamcze, którego skrzydła zaadaptowano na potrzeby luksusowego hotelu.

Zamek w Malborku – Stolica Państwa zakonu krzyżackiego

W kwestii uczty dla ducha wspomnieć trzeba o innych ważnych zabytkach miasta: XIV-wiecznych murach miejskich z monumentalnym Przedbramiem Bramy Wysokiej, przywołującym na myśl lubecką Bramę Holsztyńską, a także o XIV-wiecznej kolegiacie świętych Apostołów Piotra i Pawła czy XVIII-wiecznym kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Jeśli chodzi natomiast o ucztę dla ciała wypada dodać, że w mieście funkcjonują Termy Warmińskie z basenami sportowymi i rekreacyjnymi, a także szeregiem atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!