10 najpiękniejszych zamków w Szwajcarii

Zamek Montbello w Bellinzonie 

Gdyby nie sztywna lista 10 najpiękniejszych zamków w Szwajcarii pewnie byłoby ich dużo więcej. Choćby dlatego, że w samej włoskojęzycznej Bellinzonie możemy podziwiać aż trzy fortece! Wszystkie na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dwie z nich są imponujących rozmiarów, ale szczególnie ciekawy wydaje się zamek Montbello (wł. Castello di Montebello). Wzniesiono go w II poł. XIII wieku, prawdopodobnie na zlecenie rodu Rusca, ale dopiero gdy wiek później przeszedł w ręce Viscontich włączono go w potężny system fortyfikacji miejskich.

Zamek Montbello w Bellinzonie

Już w latach 1462-1490 zyskał znany nam wygląd, aczkolwiek na początku XX wieku miał być w opłakanym stanie. Z pomocą przyszły szeroko zakrojone prace renowacyjne w świetle których udało się zatrzymać proces degradacji i odtworzyć utracone piękno. Dzięki temu też możliwe było utworzenie tu Muzeum Archeologicznego  w którym przybliżono nam nie tylko historię zamku, ale także i całej ludzkości. Co tu dużo pisać, Bellinzona to raj dla każdego zamkoholika, a rozpustne nagromadzenie warowni sprawi, że w Szwajcarii zakochasz się na amen! 

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!