10 najpiękniejszych zamków w Szwajcarii

Zamek Vufflens

Leżący pośród winnic nad Jeziorem Genewskim (fr. Lac Léman) zamek Vufflens (fr. Château de Vufflens) to prawdziwa perełka francuskojęzycznego kantonu Vaud. Poza oczywistymi walorami i 60-metrowym donżonem na pierwszy plan wysuwa się jego budulec, bo to jeden z niewielu średniowiecznych zamków w Szwajcarii, które wzniesiono z cegły! Powstał on z woli Henriego de Colombier w miejscu skromnej warowni, którą w posagu wniosła jego żona – Jaquete de Duin. Trzeba podkreślić wszak, że de Colombier był powiernikiem hrabiów Sabaudii Amadeusza VII oraz Amadeusza VIII (antypapieża obediencji bazylejskiej, Feliksa V), co wymuszało wręcz posiadanie domu odpowiedniego jego godnościom. Nie bez powodu więc inspirował się francuskimi rezydencjami, które z lekkością połączył ze architekturą piemoncką.

Zamek Val – Skazany poprzez zalanie

W rękach tego rodu zamek pozostawał aż do roku 1544, by jeszcze kilkakrotnie w swej historii zmieniać kolejnych właścicieli. Co ciekawe, po dziś dzień jest on zamieszkały i w związku z tym, że znajduje się w rękach prywatnych, nie ma możliwości zwiedzania go. Wszak nie zmienia to faktu, że to z pewnością wciąż jeden z 10 najpiękniejszych zamków w Szwajcarii i warto zobaczyć go nawet z zewnątrz.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Sprawdź też
Close
Back to top button
error: Zawartość chroniona!