10 najpiękniejszych zamków w Szwajcarii

Zamek Oberhofen

Lista 10 najpiękniejszych zamków w Szwajcarii nie byłaby kompletna gdyby nie jeszcze jeden z zamków nad jeziorem Thun. Oczywiście chodzi tu o zamek Oberhofen (niem. Schloss Oberhofen am Thunersee). Swymi korzeniami sięga on początku wieku XIII i podobnie jak poprzednie zamki w okolicy znajdował się w rękach Berneńczyków. Przynajmniej w latach 1652-1798. Kolejno w XIX stuleciu nabył go hrabia Albert de Pourtalès, aby przekształcić go w romantyczną rezydencję. I nic w tym dziwnego, bo jego okolica jest po prostu bajkowa!

Samochodem przez Francję i Szwajcarię – Alpejska przygoda 2

To właśnie wspomnienia po ostatnim właścicielu są tu najbardziej żywe, bo poza przebudową niektórych części obiektu pozostawił on po sobie również interesujące wnętrza. Z pewnością do najciekawszych należy egzotyczny Turecki Salon-Palarnia, ale uwagę zwracają tu także pomieszczenia dla służby – bardzo nowoczesne i, jak na swoje czasy, dość dobrze wyposażone. Do wcześniejszych osobliwości zaś zaliczyć trzeba zatopioną w jeziorze wieżyczkę, będącą swego rodzaju werandą oraz kaplicę z XV-wiecznymi polichromiami

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!