10 najpiękniejszych miejsc w Szwajcarii

Lautenbrunen

Lista 10 najpiękniejszych miejsc w Szwajcarii nie byłaby kompletna bez Lauterbrunnen. Ukryta pomiędzy olbrzymimi ścianami górskimi dolina w świecie słynie z licznych wodospadów, których szum wpłynął zresztą na jej nazwę (z niemieckiego: lauter – głośne, brunnen – fontanny). Charakterystyczne dźwięki w 1779 roku zainspirowały także Johanna Wolfganga von Goethe do napisania wiersza „Pieśń duchów nad wodami”. Nic dziwnego, bo jest ich tu aż 72 (!), a 300-metrowy Staubbach jest też przy okazji jednym z najwyższych wodospadów na kontynencie.

Sacra di San Michele – Włoska góra św. Michała

Niezwykle malownicza wioseczka Lauterbrunnen stanowi punkt wyjściowy dla górskich wycieczek po Alpach Berneńskich. Szczególnie uczęszczane szlaki prowadzą przez rozsławione przez James’a Bonda Mürren, które wraz z Lauterbrunnen wystąpiło „W tajniej służbie Jej Królewskiej Mości”. Inne wiodą zaś przez przełęcz Jugenfraujoch z najwyżej położoną w Europie stacją kolejową i rezerwatem z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Warto również wspomnieć, że zupełnie niedaleko leży bajkowa miejscowość Grindelwald – raj dla amatorów sportów zimowych.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!