10 najpiękniejszych miejsc w Szwajcarii

Lucerna

Położona w centrum Szwajcarii Lucerna onieśmiela nie tylko wspaniałym otoczeniem gór i jeziora. Całości dopełnia tu szereg wielowiekowych zabytków, które współtworzą klimat jednego z najpiękniejszych miast w kraju. Najistotniejszym na jego turystycznej mapie jest średniowieczny Most Kapliczny (niem. Kapellbrücke), należący do grona najstarszych drewnianych mostów Europy. Jego symbolem stała się przylegająca doń Wieża Ciśnień oraz cyklu malowideł, przedstawiających dokonania Starej Konfederacji Szwajcarskiej. Łączy on rozciągającą się po obu brzegach Reuss starówkę, którą wyróżniają ozdobione freskami kamieniczki. 

Owernia-Rodan-Alpy: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Szczególnie piękne odnaleźć można na Weinmarkt, Hirschenplatz, Mühlenplatz czy Kornmarkt. Na tym ostatnim znajduje się również ratusz spod którego dość łatwo dotrzemy do górującego nad miastem Museggmauer. Ten najeżony dziewięcioma wieżami średniowieczny mur obronny zachował się do naszych czasów w niemal niezmienionej formie! Nieopodal leży także imponujący kościół św. Leodegara (niem. Hofkirche St. Leodegar) – najważniejszy przykład budownictwa sakralnego z okresu renesansu. Po przeciwnej stronie rzeki natomiast podziwiać można gotycki kościół franciszkanów (niem. Franziskanerkirche) oraz barokowy kościół jezuitów (niem. Jesuitenkirche). Okolica sprzyja więc zarówno górskim tułaczkom czy uwielbianym wycieczkom parowcami, jak i zwiedzaniu, bo skarbów architektury jest tu całe mnóstwo!

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Sprawdź też
Close
Back to top button
error: Zawartość chroniona!