10 najpiękniejszych miejsc w Szwajcarii

Zermatt

Spragnieni Winter Wonderland’u z pewnością pokochają Zermatt. Już samego czaru temu miejscu dodaje fakt, że dostać się do niego można wyłącznie pociągiem, a i ruch samochodów spalinowych jest całkowicie zabroniony. Dzięki temu można tu odetchnąć pełną piersią i odpocząć na dziesiątki różnych sposobów. Jednym z nich będzie na pewno zwiedzanie samego miasteczka, a zwłaszcza jego zabytkowej części. Niemniej wabikiem na turystów jest od dekad najsłynniejsza góra Szwajcarii, Matterhorn.

Zamek Neuschwanstein – Książę Mgły

Aby podziwiać ją w całej okazałości trzeba wybrać się kolejką zębatą na górę Gornergrat, skąd rozpościerają się fantastyczne widoki także na inne szczyty Alp. W takiej właśnie scenerii narciarze i snowboardziści mogą skorzystać z 360 km (!) tras zjazdowych, rozlokowanych na trzech różnych poziomach. Niewtajemniczonym pozostaje łazęga uprzyjemniana chrupiącym pod stopami śniegiem. Choć w sumie tę uskuteczniać można nie tylko zimą…

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Sprawdź też
Close
Back to top button
error: Zawartość chroniona!