10 najpiękniejszych miejsc w Szwajcarii

Jezioro Thun

Położone na skraju Alp Berneńskich Jezioro Thun (niem. Thunersee) to dopiero ósme, co do wielkości, jezioro w Szwajcarii. Niemniej pod względem atrakcyjności bezsprzecznie należy mu się podium. Lazurowa woda po której beztrosko suną surferzy i dostojnie unoszą się wszelkiej wielkości statki stanowi swoiste centrum kopalni turystycznych wspaniałości. Wokół niej bowiem rozpościerają się plaże, a zza nich wyrastają potężne szczyty gór, skrywających jaskinie krasowe z pokaźnymi formacjami nacieków i wszechobecne w górskich pejzażach wodospady.

Samochodem przez Szwajcarię – Alpejska przygoda

Dookoła zaś rozsiano malownicze miejscowości, które polecają się na odkrywanie! Szczególnie ciekawe dla miłośników architektury będą te, znane są z pięknych zamków. Warto więc zajrzeć np. do Oberhofen (niem. Schloss Oberhofen am Thunersee) z urokliwą wieżyczką zatopioną w jeziorze, a także do Thun (niem. Schloss Thun) wyjętego wprost ze średniowiecznych opowiastek. Godny uwagi jest także Spiez (niem. Schloss Spiez) z romańskim kościołem czy zamek Hünegg (niem. Schloss Hünegg). Dobrym pomysłem będzie też wizyta w położonym pomiędzy dwoma jeziorami Interlaken, miejscu wypadowym do zdobycia szczytów Eiger, Mönch i Jungfrau.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!