10 miejsc na Dolnym Śląsku, których mogliście nie znać!

Ruiny zamku Stary Książ

Jak to mówią, pod latarnią najciemniej. Zamek Książ to jeden z najbardziej znanych zabytków Polski, ale któż wie, że w jego cieniu znajdują się ruiny innej twierdzy – zamku Stary Książ? Do niedawna uważano, że miały być one tylko romantyczną scenerią dla zakątka wypoczynkowego, fanaberią księcia Hansa Heinricha von Hochberg VI. Tymczasem wniesiono je w miejscu gotyckiej warowni, której losy niestety, chyba już na zawsze pozostaną nieodkryte.

Ząbkowice Śląskie. Frankenstein, historia prawdziwa?

Jeszcze na początku XX wieku prosperowała tu restauracja czy pokoje gościnne, jednak nawet i ten obiekt padł ofiarą działań II wojny światowej. Atak na tak zakamuflowany punkt wzbudza podejrzenia i wyobraźnię łowców tajemnic. Okoliczni mieszkańcy na szczęści upatrują w ruinach bardziej dobrego miejsca na grilla niż tajnych laboratoriów Luftwaffe. Trzeba przyznać, że mimo sielankowej scenerii to miejsce ma w sobie coś upiornego.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona

Powiązane wpisy:

Komentarze:

  1. Co prawda zamki i pałacyki mnie specjalnie nie kręcą, ale ruiny i kolorowe jeziorka już jak najbardziej :D Niedawno znalazłam takie na Śląsku, koło Bibieli – koniecznie muszę się wybrać do jednych i drugich, dzięki za podpowiedź!

    1. Legalnie nie. Nie można też wchodzić na teren przed pałacem. Pozostaje więc oglądanie z daleka albo ryzykowanie zostania pożartym przez rottweilery i wściekłego właściciela uzurpatora. ;) Piękna historia!

  2. Nie mogliście wcześniej napisać tego posta? :D
    Byliśmy w wakacje na Dolnym Śląsku, poza tym, że ciągle pojawiały się nowe super atrakcje, to trochę nam brakowało takich perełek ;)

    1. Post zacząłem pisać w lipcu, więc teoretycznie była taka opcja. :P Niemniej jednak, jak to mówią: co się odwlecze, to nie uciecze. Zapraszamy ponownie na Dolny Śląsk. To zaledwie przedsmak atrakcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button