10 miasteczek we Francji, które pokochacie!

Kayserberg

Położony w otoczonej winnicami dolinie Kaysersberg to z kolei bardzo alzackie miasteczko. Jego symbolem są bowiem głównie XVI i XVII-wieczne wielobarwne domki z fachwerku skupione wokół rzeki Weiss. Nad miastem z kolei rozpościerają się XIII-wieczne ruiny zamku Kaysersberg (fr. Château de Kaysersberg dit Schlossberg).  

W sercu starówki jawi się nam XV-wieczny kościół św. Krzyża (fr. Église de l’Invention-de-la-Sainte-Croix de Kaysersberg), wypełniony kilkoma cennymi artefaktami doby średniowiecza: potężnym retabulum z XVI wieku, łukiem tęczowym z Grupą Ukrzyżowania z XV wieku czy romańskim portalem z wieku XIII. Interesującymi obiektami są też kaplica św. Michała (fr. Chapelle Saint-Michel) z przerażającym ossuarium – miejscem którego nie znajdziemy w pobliskich miasteczkach czy kaplica Oberhofów (fr. Chapelle de l’Oberhof) przy ufortyfikowanym moście z XV wieku (fr. Pont fortifié).

10 najpiękniejszych katedr we Francji

W związku z ogromną konkurencją w regionie, zwłaszcza z miastami takimi jak Riquewihr czy wspomnianym wcześniej Eguisheim, Kayserberg zdaje się być niemal zupełnie poza szlakiem turystycznym. Choć wciąż jest ważnym punktem 170-kilometrowego Alzackiego Szlaku Winnego (fr. Route des Vins d’Alsace), a w 2017 roku okrzyknięto go Ulubionym miastem Francuzów (fr. Le Village préféré des Français)

Kayserberg jest częścią planu podróży po Alzacji:

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!