10 najpiękniejszych miejsc we Francji

We Francji istnieje ponad 40 tysięcy oficjalnie sklasyfikowanych zabytków historycznych. Zawrotna  liczba monumentów sprawia, że kraj ten poszczycić się może największą koncentracją monumentów w Europie. Od wielkich pałaców i katedr po najmniejsze kapliczki, pozostałości z czasów rzymskich czy rewolucji przemysłowej. Nie wspominając już o tysiącach mniejszych obiektów, które choć zabytkowe, nie doczekały się oficjalnego określenia. 

Ciężko jest więc wybrać tylko 10 najpiękniejszych miejsc we Francji spośród tak rozległego grona wspaniałości. Nie jest jednak niemożliwe ustalenie typowej dyszki, bo tak jak wszędzie, tak i we Francji znajdziemy miejsca które z pewnych względów turyści odwiedzają chętniej niż pozostałe. Liczby mówią same za siebie. Oczywiście lista nie opiera się wyłącznie na nich, ale także na subiektywnej ocenie i nie jest żadnym wykładnikiem piękna, a inspiracją do jego odkrywania. Jak zwykle zresztą! 

Oto więc 10 najpiękniejszych miejsc we Francji!

Wybierasz się na południe Francji? Ten Mini eBook może okazać się pomocny podczas planowania. Zwłaszcza jeśli Twoim celem są zabytki tej części kraju:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Komentarze:

  1. Ja bym wywaliłą Paryż, który mnie odstręcza, a na to miejsce wstawiła Aix-en-Provence. Spędziłam tam miesiąc na delegacji. Nie mogę odżałować, że był to luty ;-)

    1. Mnie również Paryż odrzuca, ale po dużym rachunku sumienia nie mogłem go nie zamieścić. Ilość zabytków i wspaniałych miejsc tam jest wręcz zatrważająca, więc pomimo szczurów, syfu, tłumów i wielu niedogodności, myślę że jednak zasługuje on żeby się tu znaleźć. Zwłaszcza ze względu na Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Wieżę Eiffla czy Luwr. Niemniej wciąż, to tylko zachęta do eksplorowania, a nie coś definitywnego, więc można tu wstawić tak naprawdę cokolwiek. :) Aix-en-Provence też by się nadało! W miesiąc można poszaleć, choć nie wiem czy akurat w lutym! :P

Back to top button
error: Zawartość chroniona!