Oksytania: 10 miejsc, które warto zobaczyć!

Carcassonne

Ukryte za wstęgami murów i wież Carcassonne w średniowieczu stało się twierdzą nie do zdobycia. Dziś zaś otwiera swe podwoje milionom turystów, którzy chętnie wybierają je jako miejsce swoich podróży. Jest to bowiem jeden z trzech najczęściej wybieranych kierunków we Francji, obok Paryża i Mont Saint-Michel. Z jej wielowiekowej historii szczególnie mocno wyróżnia się czas, gdy służyła jako schronienie dla Katarów broniących się zarówno przed wojskami Kościoła, jak i przed Koroną. Aż ciężko uwierzyć, że Napoleon III nakazał wyburzenie monumentalnej fortecy, której odbudowy podjął się Eugène Viollet-le-Duc. Ostatecznie wszak projekt stał się ucieleśnieniem romantycznych wizji autora, ale mimo to jakimś cudem uchodzi dziś za wzorowe miasteczko wyrwane żywcem z Wieków Średnich.

Dawna katedra w Carcassonne – Synteza niemal idealna

A pośród jego najważniejszych atrakcji jest oczywiście zwiedzanie zamku z możliwością spaceru między blankami. Same najeżone pięćdziesięcioma wieżami mury bowiem mają ponad trzy kilometry długości, więc to idealny pomysł na aktywność na świeżym powietrzu. Nie mniejszą atrakcją jest również gotycki kościół św. Łazarza, który do początku XIX wieku pełnił funkcję katedry. Dziś katedra znajduje się po drugiej stronie rzeki, zaś opuszczona w czasach rewolucji przemysłowej cytadela to ogromny park atrakcji. Zwłaszcza dla dzieci i pasjonatów średniowiecznej architektury, ale bajkowemu klimatowi tego miejsca nie oprze się chyba nikt!

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Sprawdź też
Close
Back to top button
error: Zawartość chroniona!