Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże: 10 miejsc, które warto zobaczyć! 

Saint-Tropez

Nie ma chyba bardziej znanego zakątka na Lazurowym Wybrzeżu niż Saint-Tropez. Czy jest w Polsce ktoś, kto nie zna losów przezabawnego żandarma, w którego rolę przez lata wcielał się niezapomniany Louis de Funès? Raczej nie! Rozsławione przez niego miasteczko od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród spragnionych filmowych wrażeń turystów. Ich celem jest znany z filmu budynek żandarmerii, który w latach 1879–2003 pełnił funkcję komisariatu. Dziś, ku ich uciesze, zlokalizowane jest tu Muzeum Żandarmerii i Kina (fr. Musee de la Gendarmerie et du Cinema) w którym duch de Funèsa nadal jest jak żywy. 

Zamek Puilaurens – Ostatnia twierdza Katarów?

Warto też wspomnieć, że dzisiejsze Saint-Tropez to jeden z najbardziej luksusowych kurortów w okolicy. Najlepiej widać to poza plątaniną ciasnych uliczek rybackiej osady, a zwłaszcza w Starym Porcie (fr.  Vieux Port de Saint-Tropez). To tutaj cumują obrzydliwie drogie łodzie i ekskluzywne katamarany, przysłaniające pocztówkowy widok Starego Miasta. To zaś całkiem dobrze prezentuje się z miejskiej cytadeli (fr. Citadelle de Saint-Tropez). Wizyta tu będzie więc świetnym podsumowaniem spaceru po Saint-Tropez, ale najlepszym jest niezaprzeczalnie deser: Tarte Tropézienne! Wypada wiedzieć, że poza pysznym smakiem ma on pewne powiązania z naszym pięknym krajem. ;)

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!