10 najpiękniejszych miejsc we Francji

Paryż

Paryż to najczęściej odwiedzane miasto we Francji, a także jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast na świecie. Ilość oferowanych tu atrakcji sprawi, że nawet najbardziej wybredny podróżnik znajdzie tutaj coś dla siebie. Szczególnie w kategorii architektura, bo całe miasto mogłoby stanowić doskonałą mapę przemian w jej historii. Co prawda, o Paryżu napisano już chyba wszystko, ale trzeba powtórzyć, że dla takich flagowców jak Luwr, Wieża Eiffla, Sainte-Chapelle czy katedra Notre-Dame warto się tu wybrać, choćby raz w życiu. 

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Wszystkie z tych miejsc są wyjątkowe, co podkreśla ich turystyczne oblężenie przez cały rok. Alternatywą dla tłumów mogą być jednak mniej znane zakątki jak katakumby, stanowiące fragment 250-kilometrowego korytarza, biegnącego pod miastem! Jest też jedyna rezydencja średniowiecznych władców Francji z drugą, mniej znaną Sainte-Chapelle w Vincennes, na przedmieściach Paryża, a także Saint-Denis w którym zakiełkowała idea gotyku. W obliczu ogromu skarbów stolicy potrzeba przynajmniej kilku dni, aby się nimi nacieszyć i kilku miesięcy, aby to miasto naprawdę poznać.

Jeśli planujesz pobyt w Paryżu, ten eBook może Ci się przydać:

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Komentarze:

  1. Ja bym wywaliłą Paryż, który mnie odstręcza, a na to miejsce wstawiła Aix-en-Provence. Spędziłam tam miesiąc na delegacji. Nie mogę odżałować, że był to luty ;-)

    1. Mnie również Paryż odrzuca, ale po dużym rachunku sumienia nie mogłem go nie zamieścić. Ilość zabytków i wspaniałych miejsc tam jest wręcz zatrważająca, więc pomimo szczurów, syfu, tłumów i wielu niedogodności, myślę że jednak zasługuje on żeby się tu znaleźć. Zwłaszcza ze względu na Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Wieżę Eiffla czy Luwr. Niemniej wciąż, to tylko zachęta do eksplorowania, a nie coś definitywnego, więc można tu wstawić tak naprawdę cokolwiek. :) Aix-en-Provence też by się nadało! W miesiąc można poszaleć, choć nie wiem czy akurat w lutym! :P

Sprawdź też
Close
Back to top button
error: Zawartość chroniona!