10 najpiękniejszych miejsc we Francji

Cytadela w Carcassonne

Ukryte za wstęgami murów i wież Carcassonne w średniowieczu stało się twierdzą nie do zdobycia. W swej historii była schronieniem dla Katarów, którzy bronili się tu zarówno przed wojskami Kościoła, jak i przed Koroną. Dziś jedynymi najeźdźcami są tu hordy turystów, których liczba sięga dwóch milionów rocznie. Aż ciężko uwierzyć, że Napoleon III nakazał wyburzenie monumentalnej fortecy i tylko dzięki uporowi kilku osób udało się ją ocalić. 

Carcassonne – Twierdza nad twierdzami

Jedną z największych atrakcji jest zwiedzanie tutejszego zamku z możliwością spaceru między blankami. Same najeżone pięćdziesięcioma wieżami mury bowiem mają ponad trzy kilometry, więc to idealny pomysł na aktywność na świeżym powietrzu. Nie mniejszą atrakcją jest również gotycki kościół św. Łazarza, który do XIX wieku pełnił funkcję katedry. Dziś katedra znajduje się po drugiej stronie rzeki, zaś opuszczona w czasach rewolucji przemysłowej cytadela to ogromny park atrakcji. Zwłaszcza dla dzieci i pasjonatów architektury Wieków Średnich, ale bajkowemu klimatowi tego miejsca nie oprze się chyba nikt.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Komentarze:

  1. Ja bym wywaliłą Paryż, który mnie odstręcza, a na to miejsce wstawiła Aix-en-Provence. Spędziłam tam miesiąc na delegacji. Nie mogę odżałować, że był to luty ;-)

    1. Mnie również Paryż odrzuca, ale po dużym rachunku sumienia nie mogłem go nie zamieścić. Ilość zabytków i wspaniałych miejsc tam jest wręcz zatrważająca, więc pomimo szczurów, syfu, tłumów i wielu niedogodności, myślę że jednak zasługuje on żeby się tu znaleźć. Zwłaszcza ze względu na Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Wieżę Eiffla czy Luwr. Niemniej wciąż, to tylko zachęta do eksplorowania, a nie coś definitywnego, więc można tu wstawić tak naprawdę cokolwiek. :) Aix-en-Provence też by się nadało! W miesiąc można poszaleć, choć nie wiem czy akurat w lutym! :P

Back to top button
error: Zawartość chroniona!