10 najpiękniejszych miejsc we Francji

Annecy

Miłośnicy wspaniałych widoków w połączeniu z wielowiekowymi zabytkami zachwyceni będą atmosferą miasteczka Annecy, niedaleko granicy ze Szwajcarią. Największym walorem są tu górujące nad nim Alpy Francuskie, będące pięknym tłem dla krystalicznego jeziora Annecy (fr. Lac d’Annecy) u ich podnóży. To drugie z największych jezior w kraju i jedno z najczystszych na świecie! Już samo to bogactwo naturalne jak magnes przyciąga tu tysiące amatorów sportów wodnych oraz leśnych wędrowców. 

Jakby tego było jednak mało, miasteczko podporządkowane jest oplatającej go sieci kanałów. Zawieszone nad nimi XVI-wieczne kamieniczki tworzą kolejny z bajkowych widoków, zwłaszcza przy pałacyku na wyspie (fr. Palais de l’Isle). Nie brakuje tu również gotyckiej warowni czy urokliwych kościołów, łącznie z XX-wieczną Bazyliką Nawiedzenia na czele. Annecy to idealny kompromis pomiędzy aktywnym wypoczynkiem i zwiedzaniem. Tutaj nie można się nudzić!

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Komentarze:

  1. Ja bym wywaliłą Paryż, który mnie odstręcza, a na to miejsce wstawiła Aix-en-Provence. Spędziłam tam miesiąc na delegacji. Nie mogę odżałować, że był to luty ;-)

    1. Mnie również Paryż odrzuca, ale po dużym rachunku sumienia nie mogłem go nie zamieścić. Ilość zabytków i wspaniałych miejsc tam jest wręcz zatrważająca, więc pomimo szczurów, syfu, tłumów i wielu niedogodności, myślę że jednak zasługuje on żeby się tu znaleźć. Zwłaszcza ze względu na Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Wieżę Eiffla czy Luwr. Niemniej wciąż, to tylko zachęta do eksplorowania, a nie coś definitywnego, więc można tu wstawić tak naprawdę cokolwiek. :) Aix-en-Provence też by się nadało! W miesiąc można poszaleć, choć nie wiem czy akurat w lutym! :P

Back to top button
error: Zawartość chroniona!