10 najpiękniejszych miejsc we Francji

Zamek Chambord

Zamek Chambord (fr. Château de Chambord) to najbardziej okazały spośród zamków w Dolinie Loary i jeden z najważniejszych we Francji. W pierwotnym założeniu był królewskim domkiem myśliwskim, który za sprawą Franciszka I rozrósł się do ogromnych rozmiarów. Co potęguje doznania w Chambord, to fakt że leży on w największym na świecie parku leśnym. Jego 5500-hektarowy teren zaś ogrodzono 32-kilometrowym murem! 

Zamek Chambord – Kosztowny kaprys

Nie dziwi więc, że jest to dziś jedno z najchętniej odwiedzanych „muzeów” w kraju. Wewnątrz znajduje się aż 440 sal i pokoi, choć nie wszystkie są w zasięgu zwykłego śmiertelnika. Ponadto też mając na względzie względzie architekturę oraz prawdę historyczną, niektóre z jego sal są po prostu puste. Rozwiązaniem zagadki popularności może być więc Leonardo da Vinci, który choć nie osobiście, mógł mieć wpływ na pierwotny projekt obiektu. Jakby nie było, jego magnetyzm przyciąga tu rok rocznie rzesze turystów, którzy cenią sobie nie tylko obcowanie z historią, ale także dobrą rozrywkę i spokój. Spacery, kajaki, przejażdżki konno czy rowerem to tylko niektóre z pomysłów na spędzenie uroczego dnia w tak wspaniałej scenerii.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona

Powiązane wpisy:

Komentarze:

  1. Ja bym wywaliłą Paryż, który mnie odstręcza, a na to miejsce wstawiła Aix-en-Provence. Spędziłam tam miesiąc na delegacji. Nie mogę odżałować, że był to luty ;-)

    1. Mnie również Paryż odrzuca, ale po dużym rachunku sumienia nie mogłem go nie zamieścić. Ilość zabytków i wspaniałych miejsc tam jest wręcz zatrważająca, więc pomimo szczurów, syfu, tłumów i wielu niedogodności, myślę że jednak zasługuje on żeby się tu znaleźć. Zwłaszcza ze względu na Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Wieżę Eiffla czy Luwr. Niemniej wciąż, to tylko zachęta do eksplorowania, a nie coś definitywnego, więc można tu wstawić tak naprawdę cokolwiek. :) Aix-en-Provence też by się nadało! W miesiąc można poszaleć, choć nie wiem czy akurat w lutym! :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button