10 najpiękniejszych miejsc we Francji

Zamek Chenonceau

W oderwaniu od szachulca, ale wciąż bajkowo jest również w Regionie Centralnym. Właściwie cała Dolina Loary to wspaniała bajka, której punkt kulminacyjny może mieć miejsce nad rzeką Cher, gdzie położony jest spektakularny zamek Chenonceau (fr. Château de Chenonceau). Inspirowany florenckim Ponte Vecchio obiekt zdaje się być najlepszym przykładem możliwości wczesnorenesansowych budowniczych Francji. Jego wspaniała architektura jest wszak zasługą potężnych kobiet, takich jak Diana de Poitiers czy Katarzyna Medycejska, które na zawsze pozostawiły tu cząstkę siebie.

Zamek Chenonceau – Zamek Dam

Harmonii całości dopełniają nie tylko dzieła najwybitniejszych europejskich artystów XVI-XVIII wieku, ale także otoczenie. Piękne ogrody tylko podkreślają niemal zaczarowany klimat tego miejsca. Okoliczny las składnia turystów do długich spacerów – choćby w poszukiwaniu grobowca jednej z wielkich właścicielek zamku, Ludwiki Dupin. Rzeka natomiast sprzyja pływaniu łódką, pozwalającą na chwilę oddechu od zgiełku, a także na podziwianie zamku z zupełnie innej perspektywy.

Dolina Loary to świetny pomysł, aby uszczknąć trochę magii Francji. Marzysz o podróży szlakiem renesansowych zamków i gotyckich katedr? Oto gotowy plan podróży:

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Komentarze:

  1. Ja bym wywaliłą Paryż, który mnie odstręcza, a na to miejsce wstawiła Aix-en-Provence. Spędziłam tam miesiąc na delegacji. Nie mogę odżałować, że był to luty ;-)

    1. Mnie również Paryż odrzuca, ale po dużym rachunku sumienia nie mogłem go nie zamieścić. Ilość zabytków i wspaniałych miejsc tam jest wręcz zatrważająca, więc pomimo szczurów, syfu, tłumów i wielu niedogodności, myślę że jednak zasługuje on żeby się tu znaleźć. Zwłaszcza ze względu na Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Wieżę Eiffla czy Luwr. Niemniej wciąż, to tylko zachęta do eksplorowania, a nie coś definitywnego, więc można tu wstawić tak naprawdę cokolwiek. :) Aix-en-Provence też by się nadało! W miesiąc można poszaleć, choć nie wiem czy akurat w lutym! :P

Back to top button
error: Zawartość chroniona!