10 najpiękniejszych miejsc w Apulii

Polignano a Mare

Polignano a Mare to kolejna nadmorska propozycja wśród fantastycznych miejsc Apulii, znana w świecie z zachwycającej plaży Lama Monachile, która wżyna się w ląd pomiędzy wapiennymi klifami. Turkusowa woda i przytulne otoczenie przyciąga tabuny plażowiczów oraz amatorów niecodziennych widoków. Te oferuje zaś głównie Most Burbonów lub klify w zachodniej części miasta, skąd podziwiać możemy dramatycznie wręcz zawieszone nad plażą skupisko białych domków oraz (pozorny) bezkres Adriatyku. 

Ciekawą opcją na poznanie uroków tego miejsca jest nie tylko spacer uliczkami miasta, ale i wycieczka łodzią, np. szlakiem jaskiń i grot morskich, wśród których prym wiedzie Grotta delle Rondinelle. Warto również wspomnieć o Grotta Palazzese, gdzie urządzono restaurację oferującą wyjątkowe doznania kulinarne ze wspaniałym widokiem na morze. Wśród ciekawych miejsc w Polignano wymienić trzeba również pomnik Domenico Modugno, piosenkarza znanego z ponadczasowego hitu „Volare”, a także opactwo św. Wita (wł. Abbazia di San Vito Martire), położone kilka kilometrów od miasta.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Back to top button
error: Zawartość chroniona!