10 najpiękniejszych miejsc w Nowym Jorku

Roosevelt Island

Chociaż ciężko w to uwierzyć, są takie miejsca w Nowym Jorku w których tłum się rozrzedza. Jednym z nich jest właśnie Roosevelt Island do której docierają tłumy, by chwilę później zniknąć i na powrót rozmyć się w ludzkim mrowiu. Większość bowiem ściąga tu tylko po to, aby przez chwilę cieszyć się dość niecodzienną atrakcją. Jest nią tzw. Roosevelt Island Tramway – kolejka linowa, łącząca wyspę z Upper East Side. Brzmi to jak górska wyprawa, ale w rzeczywistości jest jeszcze ciekawiej, bo zamiast gór mamy wokół wieżowce oraz Queensboro Bridge, wydające się być na wyciągnięcie ręki. Dwa czerwone wagoniki suną w tej scenerii co 7-15 minut, przewożąc tysiące pasażerów kilkadziesiąt metrów nad poziomem tafli wody.^

To tylko część niesamowitego spektaklu, lecz na drugą decydują się tylko nieliczni. Zapewne dlatego, że sama wyspa nie jest szczególnie interesująca pod względem zabytków. W swej przeszłości znajdował się tu zakład karny oraz zakład dla umysłowo chorych i szpital zakaźny, po którym została już tylko porośnięta bluszczem ruina. A tu właśnie w jej pobliżu, czyli w południowo-wschodniej części wyspy, leży spokojny, nadrzeczny park z widokiem na miasto. Widok ten już za dnia potrafi zapierać dech w piersi, ale nocą jest jeszcze lepiej! Warto więc zostać tu chwilę dłużej i podziwiać nowojorski skyline z jeszcze innej, mniej znanej perspektywy. 

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Back to top button
error: Zawartość chroniona!