10 najpiękniejszych miejsc w Nowym Jorku

Top of The Rock

Wiele jest w naszym Gotham wspaniałych punktów widokowych, które pozwalają nam na poznawanie tego miasta z zupełnie innej perspektywy. Wieżowce Manhattanu jawią się z nich jeszcze dostojniej i pewnie stąd ich wielka popularność wśród turystów. Wybór tego najlepszego z pozoru nie jest łatwy, ale jeśli w zestawieniu 10 najpiękniejszych miejsc w Nowym Jorku umieściliśmy już Empire State Building, to sprawa robi się znacznie prostsza. Nie ma bowiem chyba lepszego miejsca do wpatrywania się w jego imponującą sylwetę niż właśnie Top of The Rock. Z drugiej strony jego tarasu zaś, jak na wyciągnięcie ręki mamy ołówki, flankujące linię miejskiej dżungli, czyli Central Parku. Czy może być lepiej?

Warto wspomnieć, że punkt widokowy Top of The Rock znajduje się przy 30 Rockefeller Plaza w dawnym RCA Building. To ten sam budynek, podczas budowy którego, 20 września 1932 roku, Charles Clyde Ebbets wykonał jedno z najważniejszych zdjęć w historii: Lunch atop a Skyscraper (pol. Lunch na szczycie drapacza chmur). Widzimy na nim jedenastu robotników, którzy bez zabezpieczeń spożywają lunch na stalowej belce, 260 metrów nad ziemią. W tle majaczy Central Park wraz z okalającymi go wysokościowcami u ich stóp. Zdjęcie było częścią kampanii, promującej budynek jeszcze w tym samym roku i, jak zresztą widać, zapisało się złotymi zgłoskami w historii świata. Co ciekawe, niezidentyfikowani w większości panowie siedzą tylko piętro niżej, niż znajduje się dzisiejszy punkt widokowy… Tym bardziej więc wypada tu zajrzeć! 

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Back to top button
error: Zawartość chroniona!