10 kościołów warownych w Rumunii

10 kościołów warownych w Rumunii

Skoro dobrnęliście do końca, wierzę że nie trafiliście tutaj przez przypadek. Z pewnością łączy nas pasja do architektury gotyckiej! Jeśli więc udało się Wam odkryć tu coś nowego, nie zwlekajcie z planowaniem kolejnego wyjazdu! Oczywiście trzeba pamiętać, że to zaledwie lista 10 kościołów warownych w Rumunii. 10 spośród całej masy ciekawych obiektów, które w większości można zwiedzać. Stan niektórych jest fatalny i pozostają zamknięte, ale przy odrobinie szczęścia i tam da się zajrzeć. Zostawiam Wam również listę numerów telefonów do opiekunów poszczególnych świątyń, które często udostępniane są właśnie „na telefon”. Być może się Wam przyda. :)

Fortified churches – Stiftung Kirchenburgen

Jeśli zaś chcecie poszerzyć wiedzę na temat kościołów warownych polecam Wam książkę: The Church-Fortess of the Transylvanian Saxons – Hermann Fabini, wyd. monuMenta, 2nd edition; Sybin, 2015. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat samej idei tychże budowli, a także opis niemal 170 obiektów!

Literatura użyta we wpisie „10 kościołów warownych w Rumunii”:

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Komentarze:

    1. Polecam Rumunię każdemu! Jak dla mnie to kraj bajka, razem z Francją i Szwajcarią. ;) Nie wiem czy należy, bo da się przeżyć nie będąc w tych miejscach. Jednak zdecydowanie warto, bo fenomen kościołów warownych w takiej skali występuje tylko tutaj. Pozdrawiam i życzę szybkiego spełnienia podróżniczych marzeń! Darek

Back to top button
error: Zawartość chroniona!