Świątynie Transylwanii – Romańskie i gotyckie skarby

Transylwania wielu z nas kojarzy się przede wszystkim ze zbrodniczym Władem, który za dnia spijał krew dziewic, a nocą szybował po okolicznych wioskach, pod postacią latającej myszy. Kolejnym skojarzeniem są na pewno zamki, spośród których każdy próbuje wyszarpać choć najmniejszą część historii wampira dla siebie. Wszystko to wielbimy, niemalże bezgranicznie, ale jak to zwykle bywa, te największe skarby ukryte są z dala od oczu ciekawskich.

10 kościołów warownych w Rumunii

Schodzimy więc ze szlaku, aby odkryć to, co nam jeszcze nieznane, ciesząc się z niemal tak mocno, jak zapewne Kolumb, kiedy myślał, że odkrył Amerykę. Czymże byłyby więc wielkie odkrycia bez radości dzielenia się nimi?! Z tego miejsca, pragnę podzielić się moimi odkryciami, które bez wątpienia mogą wprawić w zachwyt. Oto przed Wami wybrane romańskie i gotyckie świątynie Transylwanii, spoza utartego szlaku turystycznego.

Jeśli marzy Ci się podróż do Rumunii, być może ten Mini eBook z gotowym planem podróży jest właśnie dla Ciebie:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!