Najpiękniejsze miejsca na ziemi – Moje miejsca

Conques   

Zdjęcia Conques oglądałem latami, skutecznie odwlekając chwilę w której będę mógł stanąć przed drewnianą przydrożną barierką, aby podziwiać zastygłą w czasie wioseczkę. Z górującym nad urokliwymi domkami z szachulca kościołem dawnego opactwa świętej Fides. Ta dziwna, ale przyjemna tortura zaowocowała wybuchem rzadkiej ekscytacji i chyba właśnie dlatego zakochałem się w tym miejscu. Od pierwszego wejrzenia, zupełnie bez pamięci. 

Opactwo w Conques – Skarb leśnej pustyni

Widocznie w podobny sposób musiało zadziałać to również na twórców Disneya, bo to Conques stało się inspiracją do osadzenia tu akcji „Pięknej i Bestii” z 2017 roku. Moja bajka miała wszak nieco więcej z „Kopciuszka”, bo na pierwszą wizytę w Conques przeznaczyłem zbyt mało czasu. Nie przeszkodziło mi to jednak chłonąć atmosfery tego miejsca pełną piersią. Szczególnie, że udało mi się znaleźć nocleg kilka metrów od serca tej niezwykłej wioseczki. Kiedy więc ucichł zgiełk wędrujących tędy pielgrzymów, mogłem mieć Conques tylko dla siebie. Gorąca letnia noc, rozgwieżdżone niebo i dzwonki owiec, pasących się na okolicznych wzgórzach. Tak, tutaj mógłbym zostać na zawsze. I to dość nieznane miejsce polecam Ci najbardziej. 

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7Następna strona
Jeśli spodobał Ci się materiał i masz ochotę, możesz postawić mi kawę. :) W końcu nic tak nie motywuje do dalszego działania… Z góry dziękuje za okazane wsparcie!
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Back to top button
error: Zawartość chroniona!