Samochodem przez Litwę, Łotwę i Estonię

Inne kwestie

Do poruszania się po drogach Litwy, Łotwy czy Estonii nie potrzebujemy winiety (chyba, że podróżujemy autem powyżej 3,5 ton). Główne drogi są dobrze oznakowane i przynajmniej na Litwie i w Estonii są przyzwoitej jakości. Sieć komunikacyjna na Łotwie jest nieco gorsza, co nie znaczy ze różnica jest szczególnie znacząca. Drogi lokalne wszakże, we wszystkich tych krajach nie są w najlepszym stanie, ale ostatecznie da się to przeżyć.

Litwa na weekend majowy

Najważniejszym dla spokojnego podróżowania zdaje się być jednak fakt, że szczególnie w Estonii, ale także i na Łotwie warto tankować na zapas. Często zdarzają się długie odcinki bez stacji benzynowej na horyzoncie, więc jazda na rezerwie to stanowczo zły pomysł. Ceny paliw rosną według proporcji: im wyżej tym drożej – do około 20%. Wypada nadmienić także, że estońskie drogi usłane są fotoradarami mierzącymi średnią prędkość przejazdu. Mandat to zdecydowanie kiepska pamiątka z wyjazdu, więc najlepsze co można zrobić to po prostu stosować się do zasad ruchu drogowego i… uważać na łosie czy inną zwierzynę leśną.

Idzie Grześ przez Kieś, flagę Łotwy niesie…

Jeśli planujesz spędzić trochę więcej czasu w Estonii, być może zainteresuje Cię również poniższa mapa ciekawych miejsc:

Poprzednia strona 1 2 3 4
Pokaż więcej

Powiązane wpisy:

Back to top button
error: Zawartość chroniona!